Sigortam.net Hakkında

sigortamnet-logo

Sigortam.net, Türkiye’deki ilk sigorta karşılaştırması ve satışı yapan sigorta brokerlik şirketi olarak hem internet hem de sigortacılık sektörlerine öncülük etmiştir. Bünyesinde Kariyer.net, Gittigidiyor gibi pek çok internet girişimini barındıran İlab Holding yatırımlarından biridir.

2001 yılında hizmet vermeye başlayan Sigortam.net, 12 yıllık sigortacılık tecrübesi ile kasko, trafik, sağlık branşları başta olmak üzere pek çok sigorta branşında hizmet vermektedir. Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerine ait sigorta tekliflerini karşılaştırma ve satın alma imkanı sağlamaktadır.

444 24 00 numaralı Destek Hattı ile müşterilerine 7/24 kesintisiz olarak sigorta satışının yanı sıra sigorta destek hizmeti de sunmaktadır. 200’den fazla çalışanı ile 1,6 milyonu aşan mutlu müşterisine kaliteli sigortacılık hizmetini, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak vermektedir. Sigorta tekliflerinin karşılaştırmasından, teminatların karşılaştırılmasına, poliçenin satışından, poliçenin kargolanmasına, hasar anında hasar bildiriminin alınarak sigorta şirketine iletilmesine kadar müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarının başlangıcından sonuna kadar tüm süreci yönetmektedir. Müşterilerinin ihtiyaç duyduğu poliçeyi en uygun fiyata ve en kısa süre içinde satın almalarını sağlamaktadır.

12 yılda, 1.6 milyondan fazla kişiye sigortacılık hizmeti sunan Sigortam.net, özellikle kasko ve trafik sigortası branşlarında bugüne kadar pazarın yaklaşık %12’sine dokunmuştur.  Türkiye’deki internet kullanıcı profiline bakıldığında da hedef potansiyel müşterilerinin yaklaşık %10’una ulaşmış durumdadır.

Sigortam.net, TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından düzenlenen “IV. Teknoloji Ödülleri” yarışmasında Teknoloji Büyük Ödül kategorisinde finalist olmuştur.

DorukNet tarafından Türkiye’nin en iyi internet sitelerinin değerlendirildiği “Altın Örümcek Yarışması”nda ise 2002 ve 2003 yıllarında “En iyi Bankacılık, Finans ve Sigortacılık Sitesi” kategorisinde üçüncülük kazanan sitemiz, 2008 yılında altıncısı düzenlenen “En İyi Sigortacılık Sitesi” kategorisinde birincilik ödülüne de layık görülmüştür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *